Mydła naturalne - dobra zmiana dla skóry

Opublikowany przez: Kategoria: Mydła naturalne Data: Komentarz: 0 Wyswietleń: 640

Mydła naturalne nie tylko skutecznie oczyszczają skórę ale również ją pielęgnują. Coraz więcej osób odkrywa korzyści płynące z ich codziennego użytku. 

Najpowszechniej stosowanym kosmetykiem w każdej łazience jest mydło, które pomaga oczyścić skórę oraz ją pielęgnować. Warto jednak poznać jego skład zanim sięgniemy po produkt na półce sklepowej. Okazuje się bowiem, że większość produktów syntetycznych oznaczonych tą nazwą, nie ma wiele wspólnego z prawdziwym mydłem, które w swoim składzie powinno zawierać głównie tłuszcze roślinne, wodę oraz wodorotlenek sodu. 

Przy wyborze odpowiedniego produktu warto przyjrzeć się jego zawartości. Naturalne mydła zazwyczaj zawierają niewiele składników, co nie oznacza, że ich działanie jest słabsze. Wręcz przeciwnie! Najważniejsze, że kosmetyk spełnia swoje zadanie i dobrze działa na skórę. 

Sięgając po mydło naturalne mamy pewność, że nie znajdziemy w nim sztucznych dodatków i barwników, które mogą mieć negatywny wpływ nie tylko na twoją skórę ale i zdrowie. Składniki chemiczne mogą wywoływać reakcje alergiczne, podrażnienia skóry, powodować swędzenie czy pieczenie. Warto sięgnąć po kosmetyki naturalne jeśli mamy choroby dermatologiczne.  

Aktywne substancje roślinne zawarte w mydłach naturalnych korzystnie wpływają na procesy zachodzące w Twojej skórze. Usprawniają pracę gruczołów łojowych i potowych, wzmacniają naturalną barierę ochronną oraz wiążą cząsteczki wody. Twoja skóra staje się nawilżona i odżywiona. Chociaż na efekty stosowania kosmetyków naturalnych trzeba trochę poczekać, to warto zamienić kosmetyki zawierające szkodliwe substancje na zdrowsze odpowiedniki. 

Komentarze

Brak komentarzy w tym momencie

Zostaw opinię

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password